top of page
cestovani do zahranici.jpg

Cestování do zahraničí 2021

Německo

Cestující musí mít potvrzení o úplném očkování (Očkovací certifikát), které musí být uzavřené a od podání poslední očkovací dávky uběhlo minimálně 14 dní. Cestující přijíždějící do SRN z ČR je povinen se registrovat před příjezdem do země na webu...

Občané  EU mohou pro vstup použít potvrzením o kompletním očkování dokončeném minimálně 14 dní před příjezdem nebo potvrzením o prodělání nemoci, a to bez PCR testu.

Do Rakouska lze od 19. května vycestovat s mezinárodním očkovacím certifikátem. Nadále platí povinnost registrace, při průjezdu do 24 hodin se nemusíte registrovat. 

Pro vstup je nutný negativní PCR test  nebo certifikát o očkování. Všichni cestující musí nejpozději 24 hodin před vstupem do Řecka vyplnit elektronicky formulář. Očkovaní jsou osvobozeni od karantény a testu již 22 dní po první dávce.

Nadále je pro Čechy povinná při cestě na Slovensko registrace  a ATG nebo PCR test provedený na Slovensku; Očkovaným, dětem do 18ti let a osobám, co posledních 180 dnech prodělaly onemocnění COVID-19, stačí jen registrace.

Pro přijíždějící z Česka je povolen vstup s negativním PCR nebo antigenním testem ne starším 48h. (Platí pro příjezdy z EU, zemí Schengen, UK a Izraele.) Výjimku z testu mají děti mladší 2 let. 

Do Slovinska je možné vstoupit bez následné karantény, pokud se osoba prokáže potvrzením o očkování jedné nebo dvou dávek vakcíny (v závislosti na jejím typu), od kterého uplynula 

předepsaná doba

Švýcarsko

Češi mohou cestovat do Švýcarska bez omezení a karantény po příjezdu na švýcarské území. Ve Švýcarsku také od 31. 5. 2021 dochází k dalšímu rozvolňování proticovidových opatření.

Při vstupu musíte mít negativní PCR nebo antigenní test ne starší než 48 hodin. Vyhnout se testu nebo karanténě můžete s potvrzením už po prvním očkování, případně o prodělání Covid v posledním půl roce

Od 1.6. se PL připojilo k systému  

očkovacích certifikátů pro snadné  přeshraniční cestování. Výjimku z karantény a předkládání testu tak mají plně očkované osoby 22 dní po finálním očkování. Návrat do ČR bez omezení už po první dávce vakcíny.

Tranzit přes Německo bez testu, vlastní dopravou je vstup do Holandska také bez testu. Po návratu je nutný test, pokud je negativní tek bez karantény.

Občan České republiky na základě dvoustranné dohody mezi Maďarskem a Českou republikou počínaje dnem 15. května 2021 může volně vstoupit na území Maďarska, pokud se prokáže Certifikátem o provedeném očkování 

Travellab

Expresní cestovní testování na COVID-19 přímo u letiště za bezkonkurenčních podmínek

Testování provádí certifikovaná společnost COP plus, s.r.o. (kód laboratoře 138COPPLUS) a je prováděno
nejmodernějšími technologiemi, včetně sekvenací pozitivních vzorků, která odhalí možné mutace viru.
Otestujte se bez čekání a front s garancí výsledku běžně již do 2 hodin.

Vědecká laboratoř
bottom of page